ברוכים הבאים! בעזרת השם יתברך, עושה שמיים וארץ. היום ו׳ באלול ה׳תשע״ד.

שאלות נפוצות

למה אתר "פרקטיש" נתקע באמצע תהליך השדרוג שלו?

שלום לאתר "פרקטיש",
כאחד שנהנה מהאתר שלכם במשך כמה שנים טובות, נתקלתי בעבר בהודעה שכתבתם שאתם מתכננים לשדרג את האתר, ולפתע כל התוכן הנפלא שהיה באתר נעלם ובמקום זאת רואים אתר "צולע" (במחילה מכם). מה קרה לאתר. בבקשה הסברים.
תודה


תשובת המערכת:

א. שמחים לשמוע שאתה נהנית מן האתר במשך תקופה ארוכה. אכן, אתר "פרקטיש", ובשמו הנוכחי "פורטל יהדות" שירת מבקרים רבים במשך מספר שנים מאז הקמתו.

ב. אנו שמחים שפנייתך מאפשרת להסביר ולעשות כעת קצת סדר ולספר את מה שאירע מאחורי הקלעים:

1) ראשית, חשוב לדעת שאתר פרקטיש (מלשון "פרקטי" בהגייה מעט חסידית), וכל שאר תתי האתרים הפועלים בנוסף אליו, אינם מופעלים ע"י גוף, ארגון או חברה, אלא בהתנדבות מליאה של מספר יהודים החפצים בכל מאודם לשמח עוד יהודים ולהפיץ רק טוב בעולם באמצעות הטכנולוגיה החביבה והידידותית – רשת האינטרנט.

2) אתר פרקטיש, מהיותו אתר הנגשה (אתר המציג תכנים מגוונים באופן נגיש וקל לתפעול ושימוש), הכיל תכנים רבים, שבלא ידיעת מפעיליו הראשונים, לא היו לגמרי "חלקים" מבחינת זכויות יוצרים (אם כי בהגדרת החוק, מהיות האתר למטרות חינוך וכו' לא הייתה כאן כל הפרה). חלפו ימים ומפעילי האתר הוחלפו באחרים שהחוקים הנדרשים להפעלת האתר ידועה להם והם העלימו את כל התוכן מתוך מגמה להעלות את רובו מחדש באופן שיהיה חלק ותקין.

3) פיתוח האתר החדש מצריך מחשבה רבה, שכן הוא אמור לשרת ולהציג מידע מגוון ורחב. תוך כדי פיתוח, עולות בעיות שיש להתמודד עימן, ובהתחשב בכך שהכל נעשה בהתנדבות גמורה, על חשבון כיסם וזמנם של אנשים פרטים, ובמקביל אל תשכח את שאר האתרים המופעלים בו זמנית (לוח חרדי, וידאו יהדות, רדיו יהדות ועוד), הדבר בהכרח מביא לעיכובים והאטה בהשלמת פיתוח ובניית האתר.

4) אי"ה, אנו עושים מאמץ על מנת לייצב את האתר מבחינת התכנים שיוצגו בו, ולאט לאט להשלים את הפיתוח של הרכיבים הטכניים הכלולוים בו מאחורי קלעיו.

זהו בקצרה לבינתיים,
שלך בהערכה – פרקטיש

קישור מקוצר: http://www.yahadoot.com/?p=528